Wakacyjne wędrowanie
Lodowiec Pitztaler Gletscher – Letnie ochłodzenie w krainie wiecznego lodu
Kraina wiecznego lodu kusi też w lecie. Od 3 lipca zaczyna się na lodowcu Pitztaler Gletscher sezon dla wędrowców, którzy mogą przeżyć letnie safari po lodowcu lub spuszczanie po linie w przełęcz lodowcową
i dowiedzieć się wiele na temat lodowca. Kto chce wspinać się wysoko w góry może wjechać wyciągiem Pitztaler Gletscherbahn na wysokość 3.440 metrów i zdobyć najwyższy punkt w Austrii dostępny wyciągiem. Wielbiciele słońca i spragnieni wędrowcy mogą po takiej wyprawie złapać oddech na leżakach na tarasie stacji środkowej, wypić kawę i zasmakować ciasta własnej roboty w najwyższej ciastkarni w Austrii. Przy lodowcu Pitztaler Gletscher znajduje się punkt startowy dla wędrowców na całodniową wyprawę na najwyższy szczyt w Tyrolu – Wildspitze, znajdujący się na wysokości 3.774 metrów. W najwyżej położonym regionie narciarskim w Austrii, na wysokości 3.440 metrów zaczyna się od 15 września sezon zimowy. Na lodowcu jesteśmy niezależni od warunków pogodowych. Maszyny do produkcji śniegu gwarantują stuprocentowe warunki śniegowe. Nawet przy temperaturze 4 stopni w plusie produkują one ekologiczny śnieg, wydłużając tym samym znacznie – od połowy września do połowy maja ‐ sezon zimowy w regionie lodowca. Profitują z tego też biegacze na nartach, dla których powstała nowa trasa biegowa o długości 7 km oraz alpiniści wspinający się po lodzie w jaskiniach lodowych.
Kaplica białego światła "Kapelle des weißen Lichtes"
Dzieło sztuki sakralnej na lodowcu Pitztaler Gletscher. Kilka minut drogi od restauracji Kristall na lodowcu znany artysta z Tyrolu, profesor Rudi Wach stworzył dzieło "Kapelle des weißen Lichtes". Zamierzeniem profesora Rudi Wach było stworzenie budynku w formie rzeźby. Kaplica ze 180 pojedynczych części z granitu z Carrary, zawieszonych na konstrukcji ze stali Nirosta, została wybudowana w oparciu o zupełnie nowe techniki budowlane. Granitowe płyty z Carrary zostały połączone artystycznie diamentowym łańcuchem. Dzieło sztuki ustawione na lodowcu Pitztal ma 8,5 m wysokości. Ołtarz wykonany przez profesora Wacha z tego samego materiału waży 975 kg i dzięki specjalnym oknom mieni się różnymi odcieniami światła. Ogromny portal wejściowy z tytanu nadaje całemu obiektowi sztuki dodatkowego znaczenia. Kaplica białego światła to klejnot Alp w Tyrolu. Nie tylko miłośnicy sztuki i architektury będą zachwyceni kontrastem, jakim jest kaplica na tle pierwotnych skał szczytów górskich. Rudi Wach ocenia dzieło jako szczyt swoich osiągnięć rzeźbiarskich i pragnął stworzyć kreatywne dzieło stanowiące konkurencję do rzeźb lokalnych górskich artystów.
{phocagallery view=category|categoryid=707|limitstart=0|limitcount=3}
MiDan