banerNutwNew

Wydarzenia

W biurze NUTW w dniu 2019.03.19 odbyły się kolejne Pogaduchy pod tytułem "Nasze wnuki" , Oto co napisała na ten temat Nasza Helenka 

"Dziadkowie i wnuki!"

W dniu 15.03.2019 w ramach Dnia Kobiet pojechaliśmy na wycieczkę do Żagania, gdzie zwiedziliśmy Barokowy Zamek Książęcy, a w nim między innymi Salę purpurową (ślubów),Salę myśliwską, Hol słoneczny i Jaskinię Dobrego Diabła. Pięknie położony Pałac okala wiekowy park ze starymi platanami. 

Mamy zaszczyt tym wpisem uhonorować Naszego kolegę współzałożyciela NUTW,byłego Wice Prezesa Zarządu, Przewodniczącego Komisji Rewizyjnej Kazimierza  Zielińskiego,który w dniu 11.03.2019r z rąk Marszałek Województwa Lubuskiego Elżbiety Polak otrzymał :” Odznakę Honorowa za zasługi dla województwa lubuskiego”, oraz „Złotą odznakę honorową” Polskiego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszej owocnej pracy na rzecz seniorów.

W piątek 08.03.2019r w Muzeum Miejskim w Nowej Soli nastąpiło otwarcie wystawy autorstwa Kamili Malcherek pt”Zobaczone – zmyślone”. Dyrektor Muzeum dr Tomasz Andrzejewski wspaniale opowiedział o twórczości Kamili o jej drodze zawodowej i wielkiej skromności jaka jest Jej dewizą. Wielkiego wsparcia duchowego dodali Kamili nasi słuchacze,których na otwarcie przybyła dość liczna grupa z pięknym tortem.