Wernisaż twórczości Tomasza Jankowskiego
Tomasz Jankowski od kilku miesięcy jest mieszkańcem naszego miasta i od niedawna członkiem Nowosolskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.
Zainteresowania: literatura, malarstwo i fotografia.
Debiut poetycki w 1980r.
Brał udział w almanachu „Godzina dwudziesta pierwsza trzydzieści siedem” – głos poetów po śmierci Papieża Polaka.
Publikacje w czasopismach, liczne wystawy fotografii, malarstwa i spotkania autorskie. Projektuje szatę graficzną i ilustracje do książek.
Malarstwo jest jego kolejnym hobby, pełne kolorów o różnorodnej tematyce. Namalował kilkadziesiąt obrazów w różnych technikach.
Pobyt w Nowej Soli zaznaczył wystawą części swoich obrazów w Nowosolskim Domu Kultury, którą otwarto 29 kwietnia 2010r. Na wystawie tej prezentował również tomiki z własną poezją.
Tomasz Jankowski ur. w 1957r w Poznaniu. Przed przyjazdem do Nowej Soli mieszkał w Koninie. Absolwent Technikum Górniczego w Koninie. Przez wiele lat poza pracą zawodową, jako instruktor zajmował się nauką fotografii i modelarstwa lotniczego w Szkołach Podstawowych w Licheniu Starym i Koninie.
Należy do Klubu Literackiego „Niebieskie Pióro” w Warszawie.
Dorobek literacki autora:
„Szkatułka wspomnień” wyd. 2002r.
„Spotkanie z Walentynką” – duet poetycki
„Z morskiej piany” – duet poetycki wyd. 2004r.
„Chata czarodziejki”
„Pod błękitem nieba”
„W różowych płatkach”
„W Żychlinie” wyd. 2005r.
„Z nitek babiego lata” wyd. 2009r.
„Wieczór z Bamberką” wyd. 2010r.
„Na przystanku autobusowym” wyd. 2010r.
W prezentowanym dorobku literackim wiersze są bardzo romantyczne, subtelne, miłe i pełne uroku a nawet tajemniczości, niejednokrotnie przeplatane własnymi obrazami malarskimi i fotografią.
„Na przystanku autobusowym” w swoim dziesiątym tomiku autor zamyka jeden z najważniejszych rozdziałów swojego życia. Podobnie jak na przystanku autobusowym zostawia za sobą przeszłość, a jednocześnie zaczyna NOWE w naszym mieście Nowej Soli. Przyjmijmy go z życzliwością i sprawmy, by w tym NOWYM miejscu nie miał wątpliwości, że życie jest piękne i nadal wykorzystywał swoje pasje ku zadowoleniu swoim i ogółu studentów NUTW.
Opracował: Eugeniusz Kamiński
{phocagallery view=category|categoryid=134|limitstart=1|limitcount=3}