banerNutwNew

Grupa słuchaczy zajęć języka angielskiego NUTW jest duża. Niektórzy słuchacze uczą się tego języka dłużej, inni nieco krócej. Słuchacze korzystają z książki "English for life" - Elementary Student's Book Toma Hutchinsona. Prowadzący zajęcia mgr Tomasz Dobosz wyjaśnia różne zwyczaje Anglików i nie tylko. Większość uczniów w Anglii chodzi

w uniformach. Uczniowie zaczynają uczyć się w szkole od 5 lat, a kończą, kiedy mają 16 lat. Na zajęciach słuchacze rozmawiają o różnych ciekawych miejscach na świecie. Ostatnio "byliśmy" w Szkocji. Warto zwiedzić Edynburg od 1437r. stolicę Szkocji. Odbywa się tutaj coroczny festiwal kulturalny. Największym miastem Szkocji jest Glasgow ok. 600 tyś. ludności. Są tam dwa najbardziej znane w Polsce kluby piłkarskie "Celtic" i "Rengers". Głośno jest o słynnym jeziorze słodkowodnym Loch Ness. Najwyższy szczyt Szkocji to Ben Nevis. Słuchacze nie będąc w Szkocji mogą poznać ten kraj i to w języku angielskim.
Nauka języka angielskiego cieszy się dużym zainteresowanie wśród słuchaczy i dlatego od nowego roku akademickiego powstanie na NUTW grupa dla początkujących. Na pewno znajomość języka angielskiego przyda się na wyjazdach zagranicznych. Good Luck! Powodzenia w nauce języka angielskiego życzy Krystyna Łomonowicz.