banerNutwNew

Uniwersytet Trzeciego Wieku z Kargowej w dniu 20.09. 2018 realizował w naszym mieście swój projekt "Zwiedzamy Nową Sól - miasto przyszłości". Koordynatorem projektu była Brygida Wróblewska prezes Kargowskiego UTW. Uczestnikami projektu

była grupa 25 osobowa UTW z Kargowej i 25 niemieckich seniorów z Schulzendorf. Do udziału w spotkaniu zostali zaproszeni również przedstawiciele naszego UTW. Kargowski UTW współpracuje z seniorami z partnerskiej gminy Schulzendorf. - Każdego roku spotykają się dwukrotnie - raz w Niemczech i raz w Polsce. Spotkania są możliwe dzięki pomocy z Programu Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego dla Funduszy Małych Projektów w ramach Programu Współpracy Interreg VA Brandenburgia – Polska 2014-2020 w ramach celu „Europejska Współpraca Terytorialna” i budżetu państwa: „Redukować bariery - wspólnie wykorzystywać silne strony”. Wszyscy uczestnicy spotkali się najpierw w restauracji "Polonia". Następnie przeszli do Muzeum, gdzie dyr. T.Andrzejewski  przestawił historię i rozwój miasta. Po ponownym spotkaniu na obiedzie w "Polonii" wszyscy ruszyli na zwiedzanie miasta. Jadąc autobusem uczestnicy zobaczyli jak rozwinęła się gospodarczo Nowa Sól na strefie przemysłowej, a później zatrzymaliśmy się obok Harcerskiej Górki. Widok na port i heroizm mieszkańców miasta w czasie powodzi 1997r. wzbudził podziw. Szczególnie seniorom z Niemiec i Kargowej podobał się Park Krasnala i miłe spotkanie w Winicy "Kinga" w Starej Wsi. Wszyscy pożegnali się serdecznie spędzając ostatnie chwile przy kawie w "Polonii".
Ten bardzo słoneczny dzień z jednej strony wprowadzał w radosny nastrój, ale był też przyczynkiem do większego zmęczenia. Moc jednak doznanych wrażeń i piękno rozwijającego się naszego miasta powodowały, że wszyscy byli bardzo zadowoleni z tego polsko - niemieckiego spotkania.

JSN Shine is designed by JoomlaShine.com | powered by JSN Sun Framework