banerNutwNew

Wycieczka ta dla prawie dla wszystkich uczestników była w nieznane. Okazało się, że to miejsce regionu w którym integracja samorządów i społeczeństwa lokalnego zaowocowała dobrym inwestowaniem pieniędzy w turystykę. Pomogła tym terenom bogata tradycja. Wybierając się w te tereny 28.05.2019 na wycieczkę "Region Kozła"

nie spodziewaliśmy się, że będzie taka długa i owocna we wrażenia. Pierwsze spotkanie z burmistrzem Kargowej, dyrektorem Mediateki i naszymi przewodnikami po terenie p.Szczepanem i p. Brygidą prezesem UTW w Kargowej było miłym akcentem rozpoczęcia tej wycieczki. Później już były miejsca, które odwiedzaliśmy: rynek w Kargowej, miejsce spotkań dla seniorów w GOK, zabytkowy pałac i park, jezioro w Wojnowie, chwila odpoczynku na obiedzie przygotowanym w Nowym Kramsku przez Koło Gospodyń Wiejskich, skansen maszyn i urządzeń rolniczych oraz izbę pamięci przy Zespole Edukacyjnym w Podmokle Małe, zabytkowy kościół z XIV w. - najstarszy dobrze zachowany drewniany kościół zrębowy w Polsce w Kosieczynie, zabytkowy kościół drewniany z XVII w. z unikalnymi malowidłami temperą w Chlastawie, lekcja edukacyjna z budowy instrumentów ludowych, a szczególnie czarnego i białego kozła - instrumentu wykorzystywanego na weselach kiedyś i teraz przygotowana w Filharmonii Folkloru Polskiego w Zbąszyniu, pałac Mielżyńskich i folwark obecnie kompleks SPA, hotel, restauracja, hodowla koni OSTOJA w Chobienicach.

Wróciliśmy po wycieczce, która trwała 12 godzin i zmęczenie, a nawet deszcz, który padał w Kargowej nie było w stanie zatrzeć naszych silnych turystycznych wrażeń.

Zdjęcia: Zenek S.

Zdjęcia: Szczepan - przewodnik

 

JSN Shine is designed by JoomlaShine.com | powered by JSN Sun Framework