banerNutwNew

Góry to miejsce na ziemi, które jeśli się je pokocha to ciągle tam się wraca. W górach można też leżeć na leżaku w promieniach słońca i podziwiać piękno przyrody.

Można też każdego dnia wędrować, jeśli  sprzyja pogoda. W górach trzeba jednak dzień wcześniej i tego dnia rano analizować lokalną pogodę. Szybkie zmiany pogody mogą przysporzyć turyście większych lub mniejszych kłopotów.

Pierwszy etap wędrowania to Sölden - 7 dni pobytu, a w tylu miejscach warto być i zobaczyć.

Sölden – gmina w Austrii, w kraju związkowym Tyrol, w powiecie Imst. Jest położona w dolinie Ötztal na wysokości 1368 m n.p.m. Znany górski ośrodek turystyczny i sportowy zdolny pomieścić 15 000 turystów jednorazowo, a rocznie prawie 2 mln gości. Gmina jest trzecim najliczniej odwiedzanym miejscem przez turystów po Wiedniu i Salzburgu. Znane jest też z inauguracyjnych zawodów Puchar Świata w narciarstwie alpejskim na lodowcu Rettenbach.

Zdjęcia prezentują pobyt w:

- Wallweg  - droga przez las z tablicami edukacyjnymi i pięknym widokiem na wysokie góry, tylko jak tam wejść, skoro tak wysoko. Nazwa ścieżki pochodzi od wału ochronnego - kanału nawadniającego.

- góra Giggijoch - cel wycieczki to schronisko Rotkogelhütte - wysokość 2666m n.p.m.

- Geislachkogel Mountain - wysokość 3056m n.p.m.

- lodowiec Gletscher - wysokość 3250 m n.p.m.

- jezioro Schwarzsee - wysokość 2800 m n.p.m.

- Wildes Mannle - wysokość 2646 m n.p.m.

- ostatni dzień spokojny przed podróżą - wędrówka zboczem przez las - spojrzenie na góry, jak pierwszego dnia i radość - to co wydawało się  niemożliwe - panorama, którą widzieliśmy pierwszego dnia stała się rzeczywistością. Można było przejść to pasmo gór w ciągu jednego dnia.

Cechą charakterystyczną i bardzo miłą jest to, że ludzie wzajemnie witają się ( w górach prawie wszyscy mijając się w drodze) powiedzeniem "Grüß Gott" co oznacza "Szczęść Boże" lub "Hallo" .

Tekst i zdjęcia: MiDan

JSN Shine is designed by JoomlaShine.com | powered by JSN Sun Framework