banerNutwNew

15.11.2008r. I Powiatowy Przegląd Zespołów Śpiewaczych odbył się 15.11.2008r w Sali widowiskowej Nowosolskiego Domu Kultury w Nowej Soli. Imprezę, bardzo profesjonalnie  poprowadziła Prezes NUTW – mgr Ludmiła Rudziakowicz,  wspierana przez pomysłodawcę przeglądu -  wiceprezesa  NUTW mgr Andrzeja Wichmana. Do Przeglądu zgłosiło się 13 zespołów z

terenu powiatu nowosolskiego. Wystąpiły zespoły: z Nowej Soli -  „Jubilate – Deo”, „Niezapominajki”, „Wrzosy”,” „Szwarne Paradnice”, „Solanie”, z Bytomia Odrzańskiego – „Wierzbniczanki”, z Kolska „Śnieżynki”, ze Stypułowa – „Stypułowianki:”, z Nowego Miasteczka – „Kalina”, ze Siedliska „Nary – Doro” i „Chabry”, z Otynia „Jarzębinki”  Wszystkie zespoły prezentowały się znakomicie pod względem wokalnym, muzycznym i scenicznym. Zespoły były oceniane przede wszystkim za niespotykane interpretacje znanych szlagierów. Nie ma tutaj mowy o lepszych , bądź gorszych zespołach – mówił  Stanisław Kowalski – przewodniczący trzy osobowego zespołu jurorów. Doceniliśmy przede wszystkim radość wykonania utworów i niesamowitą werwę każdego z  zespołów. Pełna sala widowiskowa podśpiewywała znane utwory i znakomicie bawiła się razem z wykonawcami. Z pewnością takiej imprezy brakowało i oczekiwano  od dawna.
Wyróżniono pięć zespołów plus  dwa wyróżnienia specjalne. Wręczono drobne nagrody  i upominki od sponsorów oraz pamiątkowe dyplomy za uczestnictwo w przeglądzie. Wszyscy uczestnicy poszczególnych zespołów zostali poczęstowani bezpośrednio po występie  - kawą, herbatą i ciastkami, a po zakończonym przeglądzie bardzo smacznym  wspólnym obiadem w Stołówce przy pl. Floriana.
Na  zorganizowanie imprezy Nowosolski  Uniwersytet Trzeciego Wieku otrzymał  środki  z dotacji  Starostwa Powiatu  -  Nowa Sól, z oferty organizacji pozarządowej realizacji zadania publicznego  DZIAŁALNOŚĆ W ZAKRESIE KULTURY, SZTUKI, OCHRONY DÓBR KULTURY I TRADYCJI na  2008r – w wysokości 2 000,00 zł. ( słownie: dwa tysiące złotych),  co wystarczyło zaledwie na poczęstunek i obiady dla blisko 200 osób  uczestniczących w  Powiatowym Przeglądzie Śpiewaczym.  Natomiast zabrakło funduszy na nagrody, na które zespoły w większości zasługiwały. Zdobyliśmy tylko drobne gadżety od  zakładów i instytucji nowosolskich. Nowosolski UTW jako organizator „Przeglądu…” w ocenie uczestników imprezy, pomimo tak znikomych funduszy,   wywiązał się  znakomicie z zaplanowanego zadania. Zdobyliśmy doświadczenie w prowadzeniu tego rodzaju imprez, a prowadząca  imprezę (gratis) – Pani Ludmiła Rudziakowicz  wykazała pełny profesjonalizm sceniczny i artystyczny. Panu Pawłowi Pazdrowskiemu – Dyrektorowi Nowosolskiego Domu Kultury, który użyczył nam salę widowiskową, zaplecze oraz zabezpieczył operatorów światła i dźwięku, a wszystko to nieodpłatnie – dla dobrej współpracy z Nowosolskim UTW – składamy serdeczne słowa uznania i podziękowania.

JSN Shine is designed by JoomlaShine.com | powered by JSN Sun Framework