banerNutwNew

2010.04.26 Ostatni poniedziałek kwietnia

W ostatni kwietniowy poniedziałek członkowie sekcji Nordik-Walkingu, spotkali się przy Kauflandzie na parkingu. Była godzina dziesiąta, a do naszej grupy na zbiórkę dochodziła osoba trzydziesta piąta. Było więc bardzo dużo ludzi, już od

dawna jest więcej zwiedzających niż w domu siedzących. Miejsca w  amochodach były rozdzielone, więc każdy zajął swoje aby szybciej ruszyć w drogę. Osiem samochodów brało udział w tej wyprawie, pojechaliśmy przez Kożuchów do Solnik, gdzie za zakrętem kościół zobaczyliśmy na jawie.

Na wysokiej górze zbudowany w trzynastym wieku, czeka na wiernych, wchodząc doń zachowaj powagę i pomódl się człowieku. Obejrzeliśmy kościół, oraz wiekowe mury ogrodzenia kościelnego, po czym pojechaliśmy do pałacu i gospodarstwa sadowniczego. Tam byliśmy mile przyjęci, zwiedziliśmy park i ogród sami, gdyż pracownicy byli zajęci.

Na zakończenie gdy już wyjeżdżaliśmy, po torbie jabłek na drogę dostaliśmy. Planowaliśmy także zobaczyć w sadzie kwitnące jabłonie, lecz one jeszcze nie kwitną, bo w długiej zimie mrozy były szalone. Z Solnik pojechaliśmy do Drwalewic, gdzie pod pałacem zaśpiewaliśmy tradycyjne STO LAT Danusi bo tylko ona była w kwietniu urodzona.

Szkoda, że pałac jest w remoncie, nie weszliśmy na salony lecz staliśmy na froncie. Jadąc do domu jeszcze dwukrotnie zbaczaliśmy z drogi, aby zobaczyć bogaty pałac w Bielicach i w Lasocinie pałac ubogi.

Obiad zjedliśmy w domu, bardzo smakowało i ciągle się wydaje, że zwiedzonych obiektów mamy za mało. Wycieczki nasze są przez zarząd popierane, szkoda wielka , że tylko słowem są wspierane. Miło nam jednak było, że z nami na szlaku znalazł się Prezes z żoną oraz asystent z Panią Księgową, należy też napisać o Józku i Kaziku. Tam, gdzie jest zarząd musi być też rewizyjna komisja, skoro musi być to była, jedna osoba, bo jej przypadła ta misja. Niech się członkowie gotowią, bo wkrótce Grażynką z Danusią ciekawe wycieczki wznowią.

Brunon Lemiesz NUTW Nowa Sól 26-04-2010
zdjęcia : B. Lemiesz, R. Błaszkowski, Ł. Turkiewicz

 

JSN Shine is designed by JoomlaShine.com | powered by JSN Sun Framework