banerNutwNew

Zespół Badań Klon/Jawor - dzielimy się z Państwem raportem   Kliknij obok i przecztaj!  "Rok pandemii. Raport z badań organizacji pozarządowych 2020/2021"

Dziękujemy za Państwa wkład w powstanie tego raportu poprzez wzięcie udziału w tym ważnym dla całego środowiska pozarządowego projekcie badawczym. Wyniki badań opracowane w raporcie dostarczają wiedzy na temat wpływu pandemii na organizacje, poziomu ich aktywności, nowych działań podejmowanych w odpowiedzi na problemy wywołane pandemią. W raporcie przyglądamy się wnętrzu organizacji (sytuacja finansowa, pracownicy i wolontariusze) oraz ich otoczeniu (odbiorcy, partnerzy). Sprawdzamy też jak organizacje korzystały z różnego rodzaju wsparcia zewnętrznego oraz jakie mają dziś kluczowe problemy i potrzeby. Temat pracy w pandemii będzie zaprezentowany w osobnym raporcie, który opublikujemy wkrótce. W raporcie "Rok w pandemii" znajdują się nie tylko dane z badania ankietowego, ale też wypowiedzi przedstawicieli i przedstawicielek organizacji pozarządowych, przykłady z życia organizacji potraktowane jako ilustracje do opisywanych zjawisk oraz komentarze ekspertek i ekspertów pozwalające spojrzeć na wyniki badań z szerszej perspektywy.

Mamy nadzieję, że ten raport będzie dla Państwa ciekawy i użyteczny. Będziemy go upowszechniać wśród organizacji i instytucji wspierających organizacje społeczne i mamy nadzieję, że pozwoli to na przygotowanie lepszego wsparcia dla stowarzyszeń i fundacji w pandemii.

Zapraszamy do lektury

Beata Charycka i Marta Gumkowska
Zespół Badań Klon/Jawor

JSN Shine is designed by JoomlaShine.com | powered by JSN Sun Framework