banerNutwNew

Keukenhof - największy ogród świata

Tulipanowy zawrót głowy w Holandii - obecnie Niderlandy. Keukenhof daje popis możliwości barw i form kwiatów. Głównie to rośliny cebulowe: tulipany, narcyzy, hiacynty, krokusy jak również rododendrony, azalie, kasztanowce. Są ich miliony. Co roku 7 milionów cebulek zmienia swoje miejsce

nasadzeń. Ogród ten to największa wiosenna atrakcja w Holandii tłumnie odwiedzana przez wielbicieli kwiatów z całego świata. Nazwa ogrodu Keukenhof wzięła się stąd, że w XV wieku na tym terenie hodowano zioła i warzywa dla zamkowej kuchni. Obok ogrodu znajduje się piękny las bukowy i XVII wieczny pałac Keukenhof (godny zwiedzenia). Pierwsza wystawa kwiatów odbyła się w 1949 roku i od tego czasu ma miejsce co roku. Na zwiedzających czeka 15 km ścieżek wśród cudnych kwiatów układanych w fantazyjne kobierce, czasami rzeźby przestrzenne, a śpiew ptaków, strumyki umilają spacery. W halach pod dachem czeka na zwiedzających istną orgia kolorów azalii oraz ich zapach.

Ogród otaczają hektary kwiatowych pól uprawnych, które sprawiają, że czujemy się jak w ogrodach Raju. Dalsze próby opisów ogrodu są zbędne. Próbkę ich uroku ukazuję na kilku zdjęciach i zachęcam do odwiedzenia.

Foto-amok dopada tu każdego. Życzę miłego oglądania.

Grażyna O.

JSN Shine is designed by JoomlaShine.com | powered by JSN Sun Framework