banerNutwNew

Chwila wspomnień. W dn. 9.05.2023 o godz. 8.00 ruszyliśmy na kolejną wycieczkę zw. „Majowa wycieczka”. Tym razem w zwiedzaniu obiektów cofnęliśmy się nawet do średniowiecza. Pierwszy na naszej drodze pojawił się Pałac w Brunowie - barokowy pałac, powozownia z wokół pięknym ogrodem. Kolejny punkt wycieczki to Lwówek – to jedno z najstarszych miast Dolnego Śląska: jego mury

obronne z basztami, kościół NMP, ratusz, planty miejskie. Największe wrażenie jednak zrobił zamek Grodziec. Do zamku prowadziła krótka wędrówka na górę Grodziec (389 m n.p.m.).Ta malownicza, bazaltowa, powulkaniczna góra na Szlaku Zamków Piastowskich z pięknym drzewostanem. W naszych wycieczkach nie byliśmy jeszcze w zamku rycerskim z średniowiecznym klimatem, pięknie odrestaurowanym palatium, donżonem, murami, dziedzińcem, bastejami, „wielką salą”, z gotyckim kominkiem, kaplicą, komnatami, gankiem obronnym, pełen tajemniczych zakamarków, korytarzy i ciasnych przejść, z dawnymi eksponatami i bogatymi zdobieniami. Tam też odbywały się i odbywają się turnieje rycerskie. Jeszcze nigdy nie jedliśmy posiłku w sali rycerskiej na zamku.

Wycieczka częściowo  dofinansowana była z zadania publicznego ""Prozdrowotny trening seniora" wspierany przez Urząd Miasta w Nowej Soli.

JSN Shine is designed by JoomlaShine.com | powered by JSN Sun Framework